Haber

Çalıkuşu Mahalle Merkezi hizmete açılıyor

İZMİR (İGFA) – İzmir’in Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, göreve geldiği 2014 yılında 4 olan ilçe merkezi sayısının Çalıkuşu ile 18’e çıkacağını vurguladı. Çok yakında hizmete girecek olan Çalıkuşu Mahalle Merkezi’nin Çalıkuşu, Bahar, Cennetoğlu ve Orgeneral Asım Gündüz mahallelerinde başta kadınlar olmak üzere vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde kullanılacağını belirten Lider Selvitopu, “Bu noktalar değil. sadece eğitim yerleri. Aynı zamanda vatandaşlarımızın ana hizmet binalarımıza gelmeden belediyemize istek ve önerilerini iletebilecekleri yerlerdir. Ayrıca çeşitli nedenlerle evlerinden çıkamayan kadınlarımızın sosyal hayata katılıp nefes alabilecekleri mekanlar. Bu nedenle ilçe merkezlerinin sayısını artırmaya ve ilçemizin her yerine yaymaya özen gösteriyoruz.

Önder Selvitopu da buradaki zabıta amirinin başka bir noktaya taşındığını ve ilçe merkezi çevresinde çevre düzenlemesinin yapıldığını belirterek, “Peyzaj düzenlemesiyle birlikte güzel bir bina haline geldi. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Çalıkuşu İlçe Merkezi 750 metrekare kullanım alanına sahiptir. 2 katlı merkezin bodrum katında çok amaçlı salon, zemin katta idari birimler ve derslik, 1. katta 3 derslik, en üst katta seminer salonu, 1 derslik ve teras bulunmaktadır. İlçe merkezi çevresinde yeşil doku güçlendirilerek çocuklar için çağdaş oyun alanları yapıldı.

haberaydincik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu