Haber

Cezayir ve Sırbistan Dışişleri Bakanları İlişkileri Görüştü

Cezayir Dışişleri Bakanı Ahmed Attaf ve Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Daciç ile iki ülke arasındaki ilişkileri ele aldı.

Cezayir Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Bakan Attaf’ın Sırp mevkidaşı Daciç ile telefon görüşmesi yaptığı belirtildi.

Açıklamada, Attaf ve Daciç’in iki ülke arasındaki bağları ve bu çıkarları geliştirmenin yollarını ele aldığı belirtildi.

Görüşmede ayrıca Cezayir ile Sırbistan arasındaki tarihi bağlar çerçevesinde bu çıkarların güçlendirilmesinin önemine vurgu yapıldı.

Açıklamada bakanlar, uluslararası ilişkilerdeki mevcut gerilimler ve bunun sonucunda ortaya çıkan kutuplaşma ışığında Bağlantısızlar Hareketi’nin ilkelerine ve rolüne olan bağlılıklarını yeniden teyit ettiler ve bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Açıklamada, Attaf ve Daciç’in dün Cezayir’de Sırbistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Goran Aleksiç ve Cezayir Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Ammar Billani başkanlığında gerçekleştirilen İkinci Dönem Cezayir-Sırbistan Siyasi İstişare Toplantısı’nın düzenlenmesini memnuniyetle karşıladıkları belirtildi.

Bakanların ikili işbirliği mekanizmalarını yeniden tesis etmek, her düzeyde karşılıklı resmi ziyaretleri yoğunlaştırmak ve Cezayir ile Sırbistan arasındaki ekonomik ve ticari hacmi artırmak için birlikte çalışma kararlılıklarını yineledikleri kaydedildi.

besirihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu