Haber

CHP Genel Başkanlarından İmamoğlu’na destek

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na CHP’li belediye başkanlarından verilen hapis cezasına bir dizi tepki geldi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na YSK’lılara hakaret ettiği iddiasıyla açılan davada 2 yıl 7 ay hapis ve siyaset yasağı getirildi. CHP’li belediye başkanlarından İmamoğlu’na verilen cezalar peş peşe.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Bugün alınan karar adaletten ve hukuktan bağımsızdır. Hiçbir siyasi çıkarın halkımızın iradesinin önüne geçmesini kabul etmiyoruz. El ele çıktığımız bu yolda sonsuza kadar yanında olacağız Başkanım.söz konusu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ’16 milyon İstanbullu’nun iradesini ve somut delillerini yok sayanlara hiçbir yol arkadaşımızı kurban etmeyeceğiz’ dedi. İstanbul’a gittiğini açıklayan Soyer, “Hak, hukuk ve adalet için. İstanbul yolundayım. Yanındayım” dedi.

Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de karara tepki göstererek İstanbul’a gideceğini belirtti:

Haktan, hukuktan, adaletten ve gerçeklikten uzak, siyasi baskılarla verilen bu ceza aziz Ekrem İmamoğlu’na değil, hukukun üstünlüğüne inanan milyonlarca vatandaşımıza verilmiştir. Sevgili kardeşim Ekrem’e destek olmak için Saraçhane’ye gidiyorum.’

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ‘Omuz omuza siyaset yürüttüğümüz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanvekili arkadaşımız Ekrem İmamoğlu hakkında alınan karar hukuken ve siyaseten yaralayıcıdır. İstanbul halkının ve Önderliğimizin yanındayız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu